leafswan7
leafswan7
13-09-2022
Mathematics
contestada
4-x
—— =y
3
Solve for x
Respuesta :
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
triangle MKL is an isosceles triangle with MK congruent to ML. If Mk=7x-15, KL=4x-5, and ML=10x-42, find x and the measure of each side
The Articles of Confederation did not fully reflect the principle of "republicanism" because A. it stated one political party should maintain most of the power
Using the equation below, how many grams of CO2 are produced when 54.5g of C2H2 is burned? 2C2H2 + 5O2 --> 4CO2 + 2H2O
Twelve ounces of Brand X costs $1.50. Sixteen ounces of Brand Y cost $1.92. Find the unit price of each.
Question number 30 please
should hawkers have permenent stalls debate against
hans has to carry 265 apples from a farm to the market. How many baskets will he need, given that each basket can hold 31 apples
How will ions combine to form compounds? Describe the difference between an element and a compound.
Determine whether statement (3) follows from statements (1) and (2) by the Law of Detachment or by the Law of Syllogism. Write invalid if neither law applies. (
Describe one way in which the layer of gas above affects the earth