Unkownz Unkownz 14-09-2022 Mathematics contestada If n loaves of bread cost $11.20, which expression shows the cost,C , for 12 loaves of bread? - C= 12(n/11.20) - C=12(11.20/2) - C=12n(11.20) - C= n(12/11.20)