Canjeelo20 Canjeelo20 14-11-2022 Mathematics contestada 6 If 12 grams of coffee costs x dollars and each gram makes y cups of coffee, what is the cost of one cup of coffee in terms of x and y? A) B) C) D) 12y 12x 12x y 12y