Mini muffins cost $ 3.00 $3.00​ per dozen. Andre says, "I have $ 2.00 $2.00​, so I can afford 8 8​ muffins." Elena says, "I want to get 16 16​ muffins, so I’ll need to pay $ 4.00 $4.00​." Who is correct? Explain your reasoning.