Andrea had $43.50 the spend on groceries. After buying 4 boxes of cereal, ahe had $27.70 left. Ifveach box cost the same amount, what is the price of one box

Respuesta :

Answer:

$3.95 a box

Step-by-step explanation:

$43.50 - $27.70 =$15.80 / 4 =$3.95 per box

Answer:

$#>(%

Step-by-step explanation:

$3.95