AnahyC
contestada

Emily buys a 4-quart bottle of juice for $1.44. What is the unit rate of the cost of the juice?
a. $0.03 per fluid Ounce

Respuesta :

Answer:

$0.01125 unit price for a fluid ounce

the answer is 0.01123 unit price