ariannaleija
ariannaleija
14-05-2020
Mathematics
contestada
i need these two questions
Respuesta :
alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow
14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15
6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
How do you dealte people comments, so I can delete the people that delete my comments
Which three chemical elements are recombined as plants change carbon dioxide and water into sugars and oxygen? A. Oxygen B. Nitrogen C. Carbon D. Hydrogen SUBMI
Question 9(Multiple Choice Worth 2 points) (Equivalent Algebraic Expressions MC) Simplify (z9z−3)−2. 1 over z raised to the twelfth power 1 over z raised to t
Which of the following expressions contains only 1 constant? Select TWO that apply. A 18+5r³ B C. 90(h - 4) 766 D. 41y-8y + 7y
advantage of intrapersonal communication
Practical work 1. What is the mass of a solution of sulfuric acid with a mass fraction of it in the solution of 96% spent on dissolving copper scrap weighing 12
Hi I want someone to talk to and is in 7th grade
Help PLs Help!!!!!!!! Parallelogram has vertices (0,0),(2,5),(12,5) and (10,0) and is translated left 3 units and down 5. What is the product of the coordinate
Which pairs of polygons are similar? Select each correct answer.
Find the distance from point E to Line FH. Round the answer to 2 decimal places.