A company orders 28 boxed lunches from a deli for $204.40. If each boxed lunch
costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

eexoie

Answer:

$7.3  per boxed lunch

Step-by-step explanation:

204.40/28=7.3

Otras preguntas