Respuesta :

Answer:

$9/ per pound of shrimp

Step-by-step explanation:

Answer: $9  per pound

Step-by-step explanation:

The unit rate is the amount of money per pound of shrimp.

Divide the money by the number shrimp to find the unit rate.

36 / 4 = 9

The unit rate is $9  per pound.

Otras preguntas