1. General admission to the Fair is $10.00. Each ride costs $4.75. If Lisa has $75.00 to spend att Fair , what method cal be used to find out how many rides she can go on?​

1 General admission to the Fair is 1000 Each ride costs 475 If Lisa has 7500 to spend att Fair what method cal be used to find out how many rides she can go on class=