contestada

1. A karate school offers a package of 12 group lessons and 3 private lessons for $132. It also offers a
package of 10 group lessons and 2 private lessons for $100. What is the cost of private lessons?
Identify the variables for the problem:
Write a system of equations to represent the
problem:
Solution and Answer to Question: