Dylan and his friends are going into a bakery. How much would it cost to buy 1 cookie and 5 brownies if each cookie costs $0.50 and each brownie costs $2.25? How much would it cost to buy 11 cookies and 55 brownies if each cookie cost \$c$c and each brownie cost \$b?$b?