heyitsmeeee123 heyitsmeeee123 15-10-2020 Mathematics contestada A person is shopping for cereal, oranges, and eggs at a grocery store. Which of the following is an INPUT in this scenario? The number of cereal boxes purchased The cost per pound of oranges The amount paid for eggs