Respuesta :
Answer:
two cost 5.6 dollars
Step-by-step explanation:
8.4 / 3=2.8$
2.8*2=5.6$
Answer:
$5.60
Step-by-step explanation:
You first take 8.40 and divide it by 3. Which makes you get 2.8. 2.8 is the cost per ice cream cone. Do 2.8 times 2 to get 5.6.