ailejejeje
ailejejeje
11-11-2020
Mathematics
contestada
what is the equivalent expression plzz help
Respuesta :
danayshajones28
danayshajones28
11-11-2020
correct answer: the first choice !
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
4 sweets cost 28 p altogether how much do 7 sweets cost?
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
a car travels 83 7/10 miles on 2 1/4 gallons of fuel. which is the best estimate of the car travels on one gallon of fuel
Jayson’s car can go 300 miles on 12.5 gallons of gasoline. How far can he drive on 42 gallons of gas?
If y varies inversely as x and y=2 when x =25 find x when y=40.
Marcie wants to enclose her yard with a fence. Her yard is in the shape of a triangle attached to a rectangle. Yard is shaped like a square and a triangle. The
how to factor x^2-2x-1
steve has 500 more marbles than richard at first. he gives 300 marbles to richard. who has more marbles now, and by how many?
How can you use a quick picture to find 3 x 2.7
Why were many Indians unhappy with Oklahoma becoming a state?