You buy rice at $0.71 a pound. One batch of rice requires 7 pounds of rice. How much does the rice for one batch cost? Round to the nearest cent

Respuesta :

Answer:

4.97 or 5 dollars

Step-by-step explanation:

so basically just times them together

Otras preguntas