Answer:
ioklf.kejm,dn/kl m,You buy $g$ gallons of gasoline at $2.37 per gallon and pay $21.33. Write an equation to find the number of gallons purchased. Then find the number of gallons of gasoline that you purchased.vdvc
Explanation:
vv bDabdfvveevf