Respuesta :
Answer:
Step-by-step explanation:
If Bobby buys 6 candy bars for 1.74
one candy costs 1.74/6=0.29 dollars
for 20.88 he will buy
20.88/0.29=72
Answer:
Step-by-step explanation:
If Bobby buys 6 candy bars for 1.74
one candy costs 1.74/6=0.29 dollars
for 20.88 he will buy
20.88/0.29=72