rihanna1481
rihanna1481 rihanna1481
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Rihanna bought 3 pounds of oranges for $2.52. How much did she pay per
pound?

Respuesta :

mike0928088 mike0928088
  • 14-12-2020

which is 0.78

3 divided by 2.52

Answer Link

Otras preguntas

How many Americans died in Vietnam War?
What oceans and seas surround Africa?
Is parthenogenesis possible in humans?
the imaginary line that circles earth halfway between the north and the south poles is the
organism that can only exist as a group of cells
please help i would greatly appreciate it :D
The quotient of a number and 3 decreased by 121 is -164
What is an example of mutualism in the rainforest?
Maria is reading a humorous story in which many of the ideas are downplayed or treated casually. Which literary device is the author using in the story?A.symbol
Vicki puts 10 books on a shelf.The 10 books take up 28 centimeters.What is the mean (average) thickness of her books?= 2.8 cmThe shelf is 120 centimeters long.V