Three mangos and two apples sell for $1.25. Five mangos and one apple sell for $1.50. What is the cost for each mango

Answer:
mango is .25 and apple is .25 i took a picture of my work- dont mind the purple paper it was my notes packet xdd
Step-by-step explanation: