PLEASE ANSWER THIS QUESTION RIGHT The Jimenez family is bringing 12 packages of hamburger and hotdog buns to the neighborhood
picnic. The hamburger buns cost $2.00 per package. The hot-dog buns cost $1.50 per package. They
spent $20 for the buns. Create and solve a system of equations that can be used to find the number of
packages of each type of bun purchased.

PLEASE ANSWER THIS QUESTION RIGHT The Jimenez family is bringing 12 packages of hamburger and hotdog buns to the neighborhood picnic The hamburger buns cost 20 class=