Valeriarocks5922
Valeriarocks5922
14-01-2021
Mathematics
contestada
Someone plz help!!!! Quick
Respuesta :
emanbadwan
emanbadwan
14-01-2021
Answer:
a
Step-by-step explanation:
beacuse when you mutyply 30 by 60 you find out the answer
Answer Link
ninah132709
ninah132709
14-01-2021
Answer:
a
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Alice has a box that is 5 inches long, 5 inches wide, and 5 inches tall. How many 1 inch by 1 inch by 1 inch blocks can Alice fit into the box?
a recipe for 4 dozen cookies requires 1 1/2 cups of flour. how much flour is needed for 1 dozen cookies
In 1941, the national defense industry was prohibited from engaging in racial discrimination. this was the result of what?
you want to put 2000 in a simple intrest account. it has 2.5 annual intrest rate. how long will it take you to earn 500 in intrest?
The total cost of 4 lb of fish and 3 lb of meat is $42.40. If 1 lb of fish costs $3.25 more than 1 lb of meat, what is the cost of 1 lb of meat
what was the effect of the 15th amendment
At a tennis club the cost c of renting a tennis court is $6 per hour. write an equation that relates the cost c to the time t that a player rents the tennis cou
Abbreviation of ENIAC
Dominik has a monthly net income of $1,860. his fixed monthly expenses consist of a rent payment of $450. he is paying off a student loan of $280 per month. dom
The heights (in inches) of the starting players on a high school basketball team as follows: 72, 75, 78, 72, 73. how many starting player are there?