A store has two different brands of laundry detergent. Brand A can
do 80 loads of laundry and costs $12.75. Brand B does 36 loads of
laundry and costs $6.75

A store has two different brands of laundry detergent Brand A can do 80 loads of laundry and costs 1275 Brand B does 36 loads of laundry and costs 675 class=

Respuesta :

Answer:

20=3.19

1=0.16

Step-by-step explanation:

Rounded to the nearest cent

12.75/80 to get unit price

Then unit price multiplied by 20