Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Given the figures are similar, calculate the length of US
What is the value of y in this equation when x=100?y= 3/10x +2
List 4 living things with all 8 characteristics.
how do u use clinche' in a sentence
PLEASE HELP ASAP A 18 B 13 C 11 D 14
Blackwelder factory produces two similar products-small lamps and desk lamps. the total plant overhead budget is $640,000 with 400,000 estimated direct labor ho
Evaluate the following numerical expression. 2 × (5 + 3 × 2 + 4)*Please Show Work*
Read the sentence. Our class _____several colonial coins during a field trip to the museum next week. What is the future progressive tense of the verb “examin
Michaela and her friends are in money by babysitting after school at the end of one week they deposit their weekly earnings at the bank which friend earns the m
"a plane flying horizontally at an altitude of 1 mi and a speed of 520 mi/h passes directly over a radar station. find the rate at which the distance from the p