jayden3973
jayden3973
15-03-2021
Mathematics
contestada
9) Find the unit rate:
40 cookies for $3.25
Respuesta :
bravo8711
bravo8711
15-03-2021
The answer is 130 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Carolyn makes and sells necklaces. The material to make each necklace costs $3.20. Last week she made 12 necklaces and wants to make a total profit of $54. Usin
A solution is a homogeneous mixture of one or more solutes dissolved in a solvent. A specific volume of solvent is only able to dissolve a limited amount of sol
What limits primary productivity in tropical oceans? A) the availability of nutrients B) the availability of solar energy C) the availability of chem
Compute the conductance of a length of silver wire whose resistance is 4x10^-4 ohms
what is the main theme of the book i survived the shark attacks of 1916
Which rights allow an individual to assign use rights or management rights for a resource? rights allow an individual to assign use rights or management rights
You are monitoring the results of laboratory tests performed on a client admitted to the cardiac icu with a diagnosis of myocardial infarction. which test would
The table shows information about some CDs. Type Rock Pop Jazz Number of CDs 2 x 2x + 5 A CD is chosen at random. The probability it is rock is 20 1 Work out t
identify two possible reasons for unemployment​
Someone please help with this question