b)
Mrs Martin is trying to calculate the cost of her electricity bill. She
has used 1240 units at 10.8p per unit. She estimates it will cost
£100. Is Mrs Martin Correct. Show all your working out.

Respuesta :

Answer:

$13,392

Step-by-step explanation:

it will cost that because 1240 times 10.8 = 13,392