abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
How is wind erosion different from eater and glacier erosion?
What is paralanguage? a. the sounds we make without forming words b. singing c. words we make up d. using words in ways they were not intended; such as slang.
To identify the central idea of a text readers must do what?
How are Brueghel's painting Landscape with the Fall of Icarus and Ovid's "The Story of Daedalus and Icarus" similar? A. Both show many people who notice Ica
PLS HELP ASAP! which representation does NOT show the same relation as the others ? (btw there isnt anything at the bottom on graph D)
explain what supporters of intelligent design believe. how do the beliefs of scientists differ?
Why did Italy resent foreign powers after the treaty of Versailles
I need the answer and exactly how you got it.
According to the law of conservation of mass, how does the mass of the products in a chemical reaction compare to the mass of the reactants? A There is no rela
Alternators are installed on automobiles to power things like the lights and the radio. Which kind of device is an alternator? A) generator B) motor C) battery