drea1366 drea1366 15-07-2021 Mathematics contestada Oscar bought 15 gallons of water at $1.98 per gallon. He wants to divide this water in bottles of 1/8 gallon each. What is the cost of a bottle of water? $0.25 $0.37 $0.45 $0.55 Which is it ?