Respuesta :

Answer: $3.00

Step-by-step explanation: Since you completely stated that 6 erasers cost $6.00 dollars. You need to subtract the amount that you stated at 3 erasers. so 6 - 3 = 3. so Your Answer will be

$3.00

Answer:

3.00

Step-by-step explanation:

6 erasers= 6.00

1.00= 1 eraser

3 erasers =3.00