30. The total cost of a sandwich, a glass of
milk, and an apple is $3.50. The milk
costs one and a half times as much as
the apple. The sandwich costs $1.40
more than the apple. What is the price
of each?

Respuesta :

$56 i did the test on i ready

Answer:

Apple=$0.60

Sanwich=$2

A glass of milk=$0.90

Step-by-step explanation: