Respuesta :

Answer:

6 ounces for $1.98

Step-by-step explanation:

10 ounces for $4.19 would be about $0.42 per ounce

6 ounces for $1.98 would be $0.33 per ounce

8 ounces for $2.88 would be $0.36 per ounce

5 ounces for $2.75 would be $0.55 per ounce