Respuesta :

Answer:

$4.14

Step-by-step explanation:

To find the unit price, we divide $24.81 by 6.

24.81/6 = 4.135

The question says to round to the nearest cent so we round it to 4.14.

4.135 = 4.14

Otras preguntas