apurbanashim
apurbanashim
15-04-2022
Mathematics
contestada
I need the answer please
Respuesta :
Medunno13
Medunno13
18-04-2022
Answer: sqrt(182)
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
I'm fall 1776, what advantages did the British Army have?
Which expression is equivalent to the given expression? −(2n−6)−(2n−6) −2(n−3)−2(n−3) −2(n−6)−2(n−6) 2n−62n−6 2n + 6
A grocery store sells three different quantities of sugar. A 1 pound bag costs $1.10 a 2-pound bag costs $1.98 and a 3-pound bag cost $2.85 describe how the uni
A shopper buys a 12- pound bag of oranges for $18.75. What is the unit price?
Why were many African intellectuals frustrated by colonial policy? A: Many African intellectuals were frustrated because they recognized the gap between theory
What do islands become once erosion breaks them down?
Which of these is a homogeneous mixture? A. a salad B. seawater C. soil D. raisin bread
A test for the level of potassium in the blood is not perfectly precise. Moreover, the actual level of potassium in a person's blood varies slightly from day to
Can someone tell me the work and answer please
What holds one strand against the other in the double helix