xjiyapatel xjiyapatel 14-09-2022 Mathematics contestada Paris went to the store with $20. She bought a Gatorade for $2.50, and three packs of gum. If she leaves with $12.43, how much was each pack of gum? Be sure to define a variable, and write an equation.