coolheim56
coolheim56
13-09-2017
Mathematics
contestada
what is the unit rate of 9.60 for 4 pounds
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
13-09-2017
9.60 / 4 = 2.40 per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
which is bigger 20 kilograms or 2,000 grams
Tickets to a play cost $14 each by mail, plus a $2 processing fee for each order or one or more tickets. Write a rule to describe the total cost as a function o
a rectangle has an area of 30 square meter and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of rectangle?
Explain why sedimentary rocks are found as a veneer covering large areas of the continental igneous rocks
The net force determines how and if an object will BLANK thank youuuu
Mary has 12 marbles 3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?
Frank is putting up a wallpaper in his bedroom. His bedroom measures 1 1/8 feet long and 9 3/4 feet wide. What is the perimeter of Franks bedroom?
Explain why sedimentary rocks are found as a veneer covering large areas of the continental igneous rocks
Katrina has 8 ribbons for her hair.3/4 of the ribbons are blue.how many of Katrina ribbons are blue.could u show me how 2 find the answer..
How do I solve x-y=11 2x+y=19