Respuesta :

We let C be the cost
           x be the  number of loaves

cost = overhead cost+ cost to bake - selling price

cost = 90 + 0.60x - 1.50x
cost = 90 - 0.90x

Hope this answers the question. Have a nice day. can you subscribe to my channel its flameboy21 valadez