Answer:
Sometimes foods packed in the "giant" or "family" size may seem like the best buy. ... one large container will not cost as much as two or three smaller packages. ... The shelf tag shows the total price (item price) and price per unit (unit price) for ... You can save money when you compare the cost of the same food in different ...
Step-by-step explanation:
Got 100% on the Journal Activity with this. Edgen.