billis28482
billis28482
12-03-2018
Mathematics
contestada
Help pls I don’t get it
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4
41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13
12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Provide a real-world situation in which it would be appropriate to use an arithmetic sequence or series. Be sure to explain why a series or a sequence is more
what type of sedimentary rock is formed from mechanical weathering debris
PLEASE ANSWER ASAP!! A rectangular solid is dilated by a factor of 0.5 How many times larger is the volume of the resulting solid than the volume of the origina
Can someone help me with these three quick questions?
Order of operation with decimals :problem type 1 5.48+0.34*0.7
What do you think the author of the article is implying when he says, "Marriage on Fire?" Does that evoke a positive or negative connotation? Explain.
A rectangle has an area of 20 square units. What can be said of its height and width? Check all that apply.
factorize completely the expression 5x2-8ax-4a2
The graph shows the relationship between the amount of water that flows from a fountain and time. Enter a number in the box to complete the equation that repres
Look online to find some fitness resources that could be used by teenagers. List 3 to 5 of the resources that you found, including the website/URL. Of the fitne